Куртки бомбери МА-1

 03.03.2020
 (313 переглядів)


Лімітована лінійка Old School українського виробника Olymp – це повний конструктивний і візуальний аналог льотних курток МА-1. Це – одна з найбільш впізнаваних і шанованих в мілітарі-стилі річ, унікальність якої полягає в повній адаптивності для сучасного гардероба. Формат, який жодного разу не залишав верхні позиції купівельного рейтингу, сьогодні доступний в авторському, оригінальному прочитанні. Бездоганна якість щільного й комфортного поліестеру, легендарні трикотажні манжети й комірець, а також надійна фурнітура, доповнена фірмовою авіаційною стрічкою з написом «Remove before flight» - широкий модельний ряд і наявність завжди в інтернет-магазині Olymp!

«Військова» історія чоловічих пілотних курток
Мерілін Монро в бомбері B-15, лютий 1954р.

Найперша модель була випущена в 1944 році для пілотів ВПС США, однак, це був прабатько МА-1, модель В-15. Перша МА-1 була зшита не з поліефіру або нейлону, а з кінської шкіри, і вже пізніше, в 50-х, почали використовувати більш міцні й легкі синтетичні матеріали. Назва моделі «бомбер» – з'явилася через її призначення: відшив відбувався для пілотів бомбардувальників. 

Верхній одяг з впізнаваною помаранчевою підкладкою був створений пізніше, в 1955, коли брати Дуглас (конструктори) створили військову модель з нейлону. Колір вивороту був обраний неспроста – таким чином льотчик у разі аварії міг подати сигнал рятувальникам. В Європі бомбери з'явилися пізніше, створив їх бренд Alpha Industries, внаслідок чого за моделлю закріпилася альтернативна назва – alpha jacket.

Це цікаво: на підкладку льотної куртки пілота МА-1 часто наносили карту місії, а зовні – малюнки, написи, емблеми й нашивки, які й стали одним з сенсоутворюючих елементів речі. 

Від льотного до цивільного гардеробу, або чому льотні куртки для чоловіків в Україні не втрачають популярність

Така трансформація відбулася в 80-х роках – за часів, коли кордони між строгим класичним і кежуал-стилем були повністю стерті. Всього за пару років формат «увійшов в маси», і став такою собі універсальною ланкою, що зв'язує і рокерів, і футбольних фанів, а пізніше і знаменитостей, среде яких Клінт Іствуд. З моменту створення конструкція трохи видозмінювалася, але практично завжди була на «озброєнні» у топових брендів.

Це цікаво: варіації куртки бомбера для чоловіків неодноразово пропонував сам Джорджіо Армані, з легкої подачі якого до цього елементу гардеробу перестали пред'являти гендерні (тільки для чоловіків) і вузькотематичні вимоги. Вже після хвилю підхопили й Олександр Маккуїн, і Дольче, і інші бренди. 

Бомбери Armani

Сьогодні ВПС США використовують сучасну версію, МА-2, яка відрізняється від попередньої однаковим із зовнішньою стороною кольором підкладки, трохи іншою формою кишень і відкладним, а не трикотажним, комірцем.

Унікальні колекції льотних курток пілотів від бренду Olymp

Наш віртуальний простір – це не просто інтернет-магазин чоловічих курток. Каталог компанії Olymp створений з моделей власного виробництва, частина яких оснащена унікальними тематичними нашивками, стилізованими під оригінальні емблеми пілотажних груп і бригад України. Запрошуємо вас купити куртку бомбер і долучитися до когорти власників стильних атрибутів гардеробу зі змістом!